Historia

Początki działalności sięgają roku 1994.

Firma była nastawiona na produkcję, dostawę i montaż linii technologicznych do cynkowania ogniowego rur. Poprzez liczne kontakty zagraniczne z czasem, produkcja została rozszerzona o kolejne grupy produktów związanych z branżą cynkowania ogniowego. Wyprodukowane w firmie Pamexpol urządzenia z powadzeniem są użytkowane w wielu miejscach na świecie m. in. Niemcy, Francja, Jordania, Wietnam, Australia.

Na przestrzeni lat bazując na wypracowanych doświadczeniach, firma poszerza zakres działalności o kolejne dziedziny, podejmując wyzwania dotyczące produkcji urządzeń dla energetyki, petrochemii, ochrony środowiska, budownictwa w szczególności elementy szalunków i rusztowań.

Prowadzona z tak dużymi sukcesami działalność, zaowocowała także licznym projektami na gruncie rodzimym. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych firma z powodzeniem rozpoczyna współpracę z wiodącymi firmami z branży szalunków systemowych i z największymi firmami wykonawczymi realizując liczne zlecenia i nowe wdrożenia.

W latach poprzedzających EURO 2012 firma realizuje zamówienia dotyczące opracowania i dostaw systemów wspornikowych, kotew talerzowych, kotew do latarni i ekranów akustycznych na potrzeby infrastruktury drogowej.

Od kilku lat bazując na zdobytych doświadczeniach i oczekiwaniach rynku, firma samodzielnie wdraża nowe produkty i rozwiązania.