Formy stalowe okragłe

pamexpol-formy-stalowe-2 Formy stalowe okrągłe służą do formowania żelbetowych ustrojów nośnych o przekroju kołowym, takich jak słupy, filary, itp. Ogromną zaletą jest możliwość ich wielokrotnego wykorzystania.Istnieje możliwość modyfikacji kształtu, np. poprzez zaprojektowanie głowicy wg zaleceń klienta. Elementy formy(połówki) mogą być wykorzystywane w połączeniach z deskowaniem systemowym do wykonywania półokrągłych wyobleń, co w efekcie pozwoli uzyskać ustrój o przekroju owalnym.
 • Za pomocą naszych form można szalować ustroje o średnicach w zakresie od 250 do 1200mm(średnica zmienia się co 50mm) oraz od 1300 do 1500mm(średnica zmienia się co 100 mm) . Wysokości poszczególnych segmentów występują w wymiarach: 0,5m, 1,0m, 2,0m, 3,0m. Budowa form stalowych pozwala na szybki montaż na budowie.

  Dopuszczalne parcie betonu na ścianki formy nie może przekroczyć 150 kN/m2 a w przypadku, gdzie występują w połączeniu z deskowaniem systemowym, parcie betonu nie może przekroczyć 60 kN/m2.

 • Do bezpiecznej pracy przy betonowaniu z wykorzystaniem szalunków okrągłych, zaprojektowaliśmy system podestów wraz z barierkami i drabinami oraz innym drobnym osprzętem służącym do szybkiego zamontowania na formie. Podesty i drabiny montuje są na leżącej, zmontowanej formie, dzięki czemu, po ustawieniu formy w położeniu roboczym, zakotwieniu i zabezpieczeniu przy użyciu podpór skośnych, można bezpiecznie korzystać z zamontowanego wcześniej podestu.

  Podesty robocze występują w dwóch wielkościach:

  • do form o średnicach od 400 do 1200mm,
  • do form o średnicach od 1250 do 1500mm.

  Długości drabin, przystosowane są do każdej wysokości.